In Venetië speelt het hele leven zich op het water af, dus jongeren hebben er geen opgevoerde brommers maar razendsnelle speedboten. De gespierde, zongebruinde jongelui bekrassen de houten meerpalen van de stad met hun initialen en de maximumsnelheden die ze uit hun boten hebben weten te halen.
Daniele is een van deze jongens, afkomstig van het eilandje Sant’Erasmo, aan de rand van de laguna van Venetië. Het is slechts een steenworp verwijderd van het toeristische oude centrum, maar toch een compleet andere wereld. De lome zomerdagen brengt hij door met zijn vrienden op hun boten, of met zijn vriendin, terwijl hij aan zijn buitenboordmotor sleutelt.
Zijn obsessie met de boot concentreert zich op de bouw van steeds krachtigere motoren om de kleine sloepen van de lagune om te vormen tot snelle speedboten. Daniele droomt van een recordbrekende boot, een die hem naar de top van het klassement zal brengen.
Wat realistisch begint, als observerende documentaire of hyperrealistische speelfilm, explodeert in een operatesk slot dat je als kijker niet snel zal vergeten.
Atlantide is een bijzondere film.
| Bijzonderheden |
Elke zomer besteden we samen met het EYE Filmmuseum aandacht aan pareltjes die wel de selecties van prominente internationale filmfestivals haalden, maar vervolgens nooit de Nederlandse filmhuizen bereikten. Onder de noemer van Previously Unreleased zijn een aantal van deze belangwekkende titels alsnog in Filmhuis De Spiegel te zien.
De voorstelling van donderdag 27 juli is de laatste gelegenheid deze film bij ons te zien.
|